نتایج جستجو برای عبارت :

این پست ارزش خواندن ندارد!!!

امام چهارم ع فرمود شربفترین اعمال نزد  خدا عمل بسنت است اگر چه کم باشد 8 ابان بن تعلب گوید از امام باقر ع مساله پرسبده شد و حضرت پاسخ فرمود مرد سایل گفت چنین نگویبد فرمود وای بر تو تو هرگز فقیهی دبده ای فقیه حقیقی زاهد در دنیا مشتاق اخرت چنگ زننده بسنت پیغمبر ص است 9 رسولخدا ص فرمود هیچ گفتاری جز با کردار ارزش ندارد وهیچ گفتار و کردار جز بانیت ارزش ندارد وهیچ گفتار وکردار و نبتی جز با موافقت سنت ارزش ندارد
آیا فیلم ارزش دیدن را دارد؟

اکثر مواقع با توجه به امتیاز فیلم تصمیم میگیرم که فیلم را نگاه کنم یا نه. و در مورد فیلمهایی با امتیاز پایین اگر فقط کسی فیلم را دیده باشد و راحع بهش نظر مثبتی داشته باشد نگاه میکنم که شاید فیلم به مذاقم خوشم بیاید.
در مورد فیلم پروفسور باید بگم که اصلا ارزش یک ثانیه وقت گذاشتن و نگاه کردنش را ندارد. حیف وقتی که برای تماشای این فیلم گذاشتم. فیلمنامه به شدت آبکی با بازی های تصنعی به این فیلم منتهی میشود. ایده ی اصلی ب
دستورالعمل های زیر می تواند جهت بهبود خواندن زبان و درک مطلب به شما کمک کند:

1.  مانند هر مهارت دریافتی* دیگر، برای پیشرفت در خواندن هیچ راهی جز خواندن بیشتر وجود ندارد. به عبارت دیگر، باید اشتهای خود را برای خواندن افزایش دهید، و آن را به یکی از عادات روزانه خود بدل کنید. برخی محققان بر این باورند که باید "خواننده ای حریص" باشید.
ادامه مطلب
از ابوالفضل بیهقی نقل است که هیچ کتابی نیست که به یکبار خواندن نیارزد یا هر کتابی به یکبار خواندن می‌ارزد. اما همه ما به تجربه دریافته‌ایم که بسیاری از کتاب‌ها به یکبار خواندن نمی‌ارزد حتی برخی کتاب‌ها ارزش ورق زدن هم ندارند. در شرایط بالعکس برخی کتاب‌ها هم هستند که همیشه و همه وقت می‌توان و باید آن‌ها را خواند. ارزش این کتاب‌ها اگر با تکرار خواندن افزوده نشود، کاسته هم نمی‌شود.
امروز ما با پدیده‌ای به نام انفجار مطبوعات و اطلاعات روب
ارزش چیست؟
ارزش های ما روشی است که طبق آن زندگی میکنیم. مهم نیست چه کاری مهم چگونگی انجام آن است.
ارزش مثل ستاره شمالی ست که در شرایط سخت راه را به ما نشان میدهد.
ارزش های ما حداکثر باید دو تا باشد. نمایانگر شخصیت ما باشد و ما در بهترین حالت خود آنها را رعایت کنیم.
لیستی از ارزش ها:
شجاعت.مسئولیت پذیری.مستقل بودن.خانواده.موفقیت.پول.خلاقیت.و... .
و در آخر ما فقط یک گروه ارزش داریم. یعنی نمیتوان برای محل کار دو ارزش داشت و برای خانه و اجتماع دو ارزش دی
برای دانشجویان و دانش آموزان هیچ راه فراری از درس و امتحان وجود ندارد و همواره در طی دوران تحصیل خود به دنبال روشی برای درس خواندن هستند.
امروز چند مورد از "بهترین روش درس خواندن" را برای شما معرفی می کنیم. می دانیم که هیچ کسی با شنیدن کلمه امتحان خوشحال نمی شود اما تنها راه پشت سرگذاشتن امتحان درس خواندن است. با اعلام خبر امتحان، نزدیک شدن و شروع امتحانات محصلان و دانش آموزان به این موضوع فکر می کنند که چگونه و از کجا شروع به کار کنند. با ما هم
..::هوالرفیق::..
سلام، اینبار یه سوال از شما دارم؛ تا حالا شده از خواندن یا نوشتن بترسید؟ بی‌حوصله بشید چطور؟
داستان من از اونجا شروع میشه که دقیقا از یک سال و نیم پیش، زمانی که تصمیم گرفتم برای یک مدت کانال KAARK رو متوقف کنم، دیگر نه حوصله ی نوشتن را داشتم نه حوصله خواندن. حتی گاهی وقتی می خواهم بنویسم نگران می‌شود، دلیل آنکه این وبلاگ هیچ نظم و ساختاری ندارد و مطالب را به سادگی هر چه تمام تر می نویسم همین است...
ادامه مطلب
(این داستان کوتاه ارزش چاپ ندارد ولی شاید ارزش خواندن داشته باشد)
شغال سر بر آستان کفتار سایید و به پابوسی شتافت و در حالی که از فرط خوشحالی در پوست خود نمی گنجید، گفت: تمام شد سرورم، تمام شد؛ شیر جنگل بی یال و کوپال گوشه ای افتاده و وقت سورچرانی و خوش گذرانی است، نفس های آخرش را دارد می کشد و کمی دست بجنبانید، ده دوازده درخت آن طرف تر، زیر کهنسال ترین درخت جنگل او را می بینید که آخرین لحظات عمرش را می گذراند و نفسش به خس خس افتاده است. حیف است ای
یه‌مدت آدم به این فکر دخیل می‌بندد که اگر حرفی ندارد، بخاطر تمام حرف‌های ناگفته‌ی درونش است. حالا در بعضی شرایط این صدق می‌کند اما الآن اگر بخواهم منصفانه به ماجرا نگاه کنم، حرفی ندارم چون واقعاً هیچ چیز در ذهنم ندارم. احساس می‌کنم یک جو ارزش در زندگی‌ام جریان ندارد یا حتی نمی‌توانم تحلیل های جالبی از اطرافم ارائه دهم و همانطور که دوست دارم بیان کنم. درواقع نمی‌توانم بنویسم چون چیزی برای نوشتن در ذهنم پرورانده نمی‌شود و باید به حال ای
گویند چون خزانه انوشیروان دادگر را گشودند، لوحی دیدند که پنج سطر بر آن نوشته شده بود :
هر که مال ندارد، آبروی نداردهر که برادر ندارد، پشت نداردهر که زن ندارد، عیش نداردهر که فرزند ندارد، روشنی چشم ندارد
و هر که را هم این چهار ندارد،هیچ غم ندارد ...!
مطالب گوناگونی در مورد روانشناسی و گاها روانپزشکی منتشر میشه که توجهات بسیاری را به خود جلب میکند. اما یک موضوع بسیار مهم صحت و اعتبار این موضوعات هست که باید به اونها توجه ویژه به عمل بیاید.
هر کطلبی ارزش خواندن و اجرایی کردن را ندارد.
مطمئن شوید منبع مطلب کجاست و از چه سایت یا وبلاگی آن را میخوانید تا به تاثیر گذاری مثبت آن پی ببرید.
با هم میتوانیم تاثیرات زیادی بر سطح آگاهی مردم بزاریم.
کافیه از خودمون شروع کنیم.
خسته ام
از ترس هایم که تمامی ندارند و نفسم را بند آورده اند...
از انتظار که بی پاسخ است...
از فلسفه بافیهایی که ذهنم نشخوار می کند...
از حرف هایی که نیتشان ناخواناست...
از دلتنگی برای تو که بی انتهاست ...
از بهانه هایم برای لحظه ای با تو بودن که ناشیانه و کودکانه ست...
چه طور میان این کلاف پیچ در پیچ دوام بیاورم؟!
خودم را عادت داده ام به خواندن و خواندن و خواندن... تمام دنیا را ردیف می کنم تا خواب تو از سرم بپرد. خودم را گیر می اندازم در مجهولات بی پایان ا
یکی از مصیبت‌های عمر ما این است که اشخاص کم کم دارند جانشین ارزش‌ها می‌شوند. این خطرناک است. انقلاب ما  انقلاب ارزش‌ها است. “اِعرِف الحَقَّ تَعرِف أهلَهُ” تعلیم اسلام و تعلیم مولا علی علیه‌السلام این است. تو ارزش‌ها را بشناس و اشخاص را با ارزش‌ها بسنج. مبحث‌ها باید بر محور ارزش‌ها باشد. درود باید بر ارزش‌ها باشد. درود بر شهیدان، این می‌شود درود بر ارزش. درود بر انسان‌های مخلص، این می‌شود حمایت از یک ارزش. درود بر کسانی که از بام تا شا
بسم الله الرحمن الرحیم 
سلام دوستانم! 
اگر از ارزش هایمان درست و دقیق محافظت نکنیم عده ای بی ارزش صاحب جایگاه ارزشگذاری می شوند که ارزش ها را به سمت غیر حق نزول می دهند. این اتفاق تلخ و خطرناک حاصل فراموش کردن امر به معروف و نهی از منکر در یک جامعه است. 
محسن دیناروند
چند دستورالعمل از آیت الله کشمیری برای افزایش رزق و روزی:
1. خواندن سوره توحید هنگام ورود به خانه
2. زیاد خواندن سوره ذاریات
3. خواندن آیه 35 سوره نور به عدد 256
4. هر شب 115 مرتبه بگوید (یاعلی یاکافی)
5. ذکر ( یا قوی یا غنی یا ولی یا وفی ) به تعداد 1398 مرتبه
کتاب خواندن مثل شمشیر دو لبه است. همان قدر که خوب است می‌تواند انسان را از هر چه کتاب است زده کند و  اعتمادتان به هر چه کتاب است را می‌تواند خدشه‌دار کند. هر کس باید یک روز بنشیند محاسبه کند که چقدر کتاب خوانده است که ارزشی برایش نداشته است. در واقع هزینه‌ای کرده‌ایم که برایمان فایده نداشته است. شاید شما هم مثل خیلی از انسانها بگویید نه به هر حال خواندن هر کتابی یکسری مزایا دارد. نمی‌دانم ولی برای من در زندگی هیچ چیز نمی‌تواند ارزش وقت و زم
سوال مهمی است
چرا باید شاخ‌های اینستاگرام سلبریتی‌های خانوم باشند؟
چرا دین جذابیت کافی را ندارد که پر جمعیت‌ترین پیج اینستا یک پیج مذهبی باشد؟
غریزۀ شهوت قدرتمندتر است یا فطرت الهی؟
اگر همه فطرت الهی داریم پس چرا همیشه دو گروه کافر و مسلمان وجود دارند؟
چرا جوان‌ها بیش از این که به مسجد رفتن و قرآن خواندن اعتیاد پیدا کنند به خودارضایی و تماشای پورنوگرافی اعتیاد پیدا می‌کنند؟
کتاب خواندن و عالم شدن لذت بیشتری دارد یا دیدن پیج یک واینر ای
امروز تمرین خواندن سوگندنامه ی پزشکی داشتیم...
استادی که مسئول خواندن سوگندنامه است،روال کار را توضیح میداد.گفت قبل از شروع خواندن من رو میکنم به شما و "دانشجویان عزیز" خطابتون میکنم و در نهایت بعد از سوگند خوردن رو میکنم به شما و اینبار "همکاران محترم" خطابتون میکنم...وقتی این جمله را شنیدم دلم لرزید و سیخ شدن موهای تنم را حس کردم...

امروز تمرین خواندن سوگندنامه ی پزشکی داشتیم...
استادی که مسئول خواندن سوگندنامه است،روال کار را توضیح میداد.گفت قبل از شروع خواندن من رو میکنم به شما و "دانشجوهای عزیز" خطابتون میکنم و در نهایت بعد از سوگند خوردن رو میکنم به شما و اینبار "همکاران محترم" خطابتون میکنم...وقتی این جمله را شنیدم دلم لرزید و سیخ شدن موهای تنم را حس کردم...

چرا ما نبایستی از این وسیله‌ی تبیین رسا و بلیغ - سینما - برای ارائه‌ی بهترین حقایق عالم که حقیقت دین است، بهترین استفاده را بکنیم؟
چرا پرداختن به حقیقت دین در فیلم‌های فارسی ضعیف است؟
چرا وقتی فیلمنامه‌ای می‌نویسید، برترین هنر را به‌کار نمی‌برید تا چهره‌ی درستی از مفاهیم و ارزش‌های اسلامی ارائه کنید؟
چرا وقتی کارگردانی می‌کنید - ولو در فیلمی که ارتباط به مسائل مذهبی ندارد - ترتیب کارها، جریان امور و صحنه‌های وقایع را طوری به تصویر

روش شناسایی سنگ های قدیمی قیمتی و با ارزش
روش شناسایی سنگ های قدیمی قیمتی و با ارزشدر جهان هستی بیشتر از هزاران نوع سنگ موجوداست که تقریبا ۵۰ مدل ار آنها دارای ارزش مادی و معنوی میباشند و از آنها درصنعت جواهرسازی استفاده میگردد.در این مطلب از وبسایت سوپرفلزیاب به انواع سنگ های قیمتی اشاره نموده ایم. سنگ های قدیمی تفاوت بسیاری با سنگ های جدید دارد اما در ظاهر تفاوت زیادی ندارد پس بیایید کمی شما را با این نگ ها آشنا کنم.
ادامه مطلب
⚡️نکاتی برای مطالعه صحیح  و اثر بخش⚡️

1⃣.هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دست خود بگذارید و فکرهایی که به ذهنتان می‌رسد و مزاحم درس خواندن می‌شود یادداشت کنید. با این کار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده‌ها نیستید و به خودتان یادآوری می‌کنید. درست است که این کارها به اندازه‌ای مهم هستند که آن‌ها را یادداشت کنید و بعداً برای‌شان کاری انجام بدهید اما آن‌قدر مهم نیستند که به خاطرشان درس خواندن را متوقف کنید.
2⃣.خوب است گاهی فکره
بعد از چند روز معطل کردن، بالاخره دیروز خواندن اولین رمان را شروع کردم.
ناطور دشت
the cather in the rye
ناطور یعنی نگهبان، نگهدارنده، حافظ.
۱۵۰ صفحه از کتاب را دیروز تمام کردم. انگار از آن رمان‌هایی است که تا به آخرهای داستان نرسیدی، همه‌اش به خودت میگویی "این چیه که انقدر معروفه آخه؟!" و ناگهان در صفحات پایانی نویسنده تو را غافل‌گیر میکند.
و آن موقع میفهمی که ارزش معروفیت هم دارد.
ولی متاسفانه باید بگویم که درست دقایقی پیش در یک وبسایت مزخرف که داشت
تام هلند در هنگام ساخت فیلم انتقام جویان: پایان بازی اجازه اینکه کل فیلمنامه را داشته باشد و بخواند نداشت. تام، بازیگری که نقش مردعنکبوتی در دنیای سینمایی مارول را ایفا می کند معروف به اسپویل کردن داستان فیلم هایی است که در آنها نقشی ایفا کرده است.
ادامه مطلب
نکته شماره ۱
-------------------------------------------------------------
ارزش فعلی خالص یا NPV چیست ؟
جو نایت می‌گوید: «ارزش فعلی خالص یعنی ارزش فعلی جریان‌های نقدی با نرخ بازدهی موردنظر در پروژه‌ی شما، در مقایسه با سرمایه‌گذاری اولیه.» در عمل، ارزش فعلی خالص روشی برای محاسبه‌ی نرخ بازگشت سرمایه یا ROI مربوط به یک پروژه یا سرمایه‌گذاری است. با درنظرگرفتنِ تمام پولی که انتظار دارید از آن سرمایه‌گذاری به دست بیاورید و بیان آن بازگشت سرمایه براساس ارزش پول امروز، می
اگر ارزش شما نزد خودتان به این بستگی دارد که دیگران چقدر برای شما ارزش قائل می شوند، به احتمال زیاد جزو آن دسته از افراد هستید که تمام زندگی شان را وقف راضی نگه داشتن دیگران می کنند. 
لازم نیست همه از شما خوششان بیاید یا با سبک زندگی شما موافق باشند. نکات خوب و بد انتقادات دیگران را مد نظر قرار دهید، اما هیچ گاه اجازه ندهید ارزش شما را کس دیگری تعیین کند.
ما عاقبت پیر خواهیم شد
گاهی به پای هم، گاهی به پای دیگران
این حسی بود که در حین خواندن مادام بوواری داشتم.

+من مدتی بود حال خوشی نداشتم. درسهای دانشگاه را به زحمت زیاد پیش میبردم و اصلا کتاب نمیخواندم. از خدا میخواهم که دیگر هیچوقت به این حال و روز دچار نشوم. من بدون خواندن، بدون نوشتن و خیالبافی کردن هیچ خواهم شد.
کتاب خواندن مثل این میماند که نویسنده بشکن بزند و ما برقصیم. اینچنین سمفونی شورانگیز!
اعتدال 
کسی که خود اعتدال ندارد، شعار اعتدال سر دهد، مردم را از این فرهنگ مهم دور می کند و جامعه را به سردرگمی و بدبینی نسبت به ارزش‌ها می کشاند، امروز در جامعه ما کسی مدعی شعار اعتدال شد که خود از اعتدال روانی برخوردار نیست، وپشت سر هم دروغ می گوید و وعده می دهد و خلف وعده می کند، و این عدم تعادل رفتاری سبب شده که خیل عظیمی از مردم نسبت به ارزش‌ها دلسرد شوند، اما همگان باید بداند که ما دینمان را از این مدعیان دروغین نگرفتیم بلکه از پیغمبر و آ
افزایش ۱۳ برابری ارزش سهام عدالت
ارزش کل سهام ۴۹ شرکت حاضر در سهام عدالت، امروز به ۳۷۰ هزار میلیارد تومان رسیده که اگر ارزش روز این شرکت‌ها را به ارزش روز شرکت‌ها در مقطع واگذاری تقسیم کنیم، به صورت میانگین ۱۳.۹ برابر شده است.
ارزش سهام شرکت تسلا روز پنج‌شنبه با افزایش ۱۷ درصدی، وال‌استریت را
غافلگیر کرد. این روند صعودی پس از آن حاصل شد که ایلان ماسک، مدیرعامل
تسلا از افزایش سودآوری این شرکت در سه‌ماهه سوم سال‌جاری خبر داد؛ اگرچه
هنوز چشم‌انداز روشنی نسبت به عملکرد بلند‌مدت تسلا وجود ندارد.
ادامه مطلب
خبر گروه فرهنگی هنری _ قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران جوان با کد خبر ۶۰۱۰۶۲۶ مورخ ۹۵/۱۲/۲۰ :
۱_ داشتن اعتقادات صحیح 
۲_ محبت و ولایت اهل بیت علیهم السلام 
۳_ صله رحم بخصوص برای والدین 
۴_ تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها
۵_ انگشتر به دست کردن 
۶_  خواندن دعای عدیله 
۷_ خواندن هفت بار " بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم در تعقیبات نماز صبح 
۸_ خواندن قرآن بعد از هر نماز 
التماس دعا 
نرم افزار صدور فاکتور فروش ارزش افزوده

دانلود فایل

نرم افزار صدور فاکتور فروش ارزش افزوده درحال | آرمانتwww.armanet.ir › software › نرم-افزار-صدور-فاکتور-فروش-ارزش-ا...نرم افزار صدور فاکتور فروش ارزش افزوده گروه نرم افزاری درحال ویژه دارایی برای صدور فاکتور ارزش افزوده، چاپ و نگهداری آن می باشد.
نرم افزار صدور فاکتور فروش ارزش افزوده - فــــــرافایلfarafile.ir › product › نرم-افزار-صدور-فاکتور-فروش-ارزش-افزودهنرم افزار صدور فا
چگونه از درس خواندن خسته نشویم
برای پاسخ به این سوال که چگونه از درس خواندن خسته نشویم باید از دو
جنبه به مسئله نگاه کنیم. اولی شیوه صحیح درس خواندن و دومی مسئله تغذیه در
زمان مطالعه.
چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم ؟
مطالعه و درس خواندن کار انرژی بری است و نباید انتظار داشته باشیم که
پس از چند ساعت مطالعه مانند قبل سر حال باشیم. اما می‌توان با رعایت نکاتی
کوچک انرژی بیشتری ذخیره کرد:
ادامه مطلب
من یک دهن خسته که آواز ندارد 
یک پنجرهء بسته که پرواز ندارد 
من بی تو یکی مثل خودت، آینهء دق! 
یک آخر بیهوده که آغاز ندارد 
 اینقدر نگو از من و از هر چه تو بنویس
هر حس پدرمرده که ابراز ندارد! 
 دستی که قلم را به تعفن نکشاند 
مانند رسولی است که اعجاز ندارد
یا ما خبر از خانهء همسایه نداریم 
یا اینکه کسی در دِه ما غاز ندارد! 
 بگذار همانند تو دیوار بمانیم
این خانه نیازی به درِ باز ندارد 
علی اکبر یاغی تبار
خودم تو تلگرام ده تایی رمان آنلاین خوب(!)دنبال میکنم از نویسنده های خوب و معروف!
ولی مزخرف ترین نوع خواندن کتاب هست!
چرا؟
چون هیچی از قلم نویسنده از ابتدا تا انتها نمیفهمی! خوب شده؟ بدشده؟
ژانر کجا معمایی تره کجاش عاشقانه تره!
شخصیت ها همون شخصیتها هستن؟در سیر داستان چی میشه که عوض میشن؟
صرفا و صرفا عطش سیری ناپذیر فضولیت یکم آروم میگیره!
بعد از خواندن هر پست  با همین جمله رو به رو میشی خب بعدش چی میشه؟
و لذت خواندن هیچ میشه!
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
دراسلام عمری غیر عرب هیچ ارزش و احترامی ندارد
عمربن خطاب می گوید
هزار غیر عرب با یک سگ برابرند
عمر غیر عرب را از مدینه خارج کرد
چقدر بدبختند انان که برای این تفکر نژاد پرستانه ارزش قائل هستند

آموزش تصویری و کامل نماز خواندن
 برای نماز خواندن ابتدا باید وضو بگیرید :
آموزش وضو گرفتن :
پیش از هر چیز نیت می کنیم، یعنی با قصد انجام وضو و برای اطاعت از دستور خداوند عالم، وضو را آغاز می کنیم.
بهتر است، پیش از وضو، دستها را تا مچ بشوییم، ولی این شستن، جزو اعمال وضو نمی باشباشد
ادامه مطلب
کتابخوانی راهیست برای کسب دانش و رسیدن به بلوغ فکری، هر هدفی که از خواندن کتاب داشته باشید بی شک باز هم سود خواهید برد چه کتاب های آموزشی بخوانید یا آنکه کتاب داستان و رمان.
اما پیش از هر کاری باید خود را به خواندن کتاب عادت دهید. از وقتی که گوشی های هوشمند و اینترنت پر سرعت فراگیر شده دیگر عادت به خواندن کتاب خیلی دشوار شده! مواردی که باعث می شوند شما یک فرد کتابخوان نباشید از این قرارند:
ــ احساس میکنیم سرعت خواندن ما بسیار کند است و پیشرفت خ
چرا پرندگان آواز می خوانند ؟
پرندگان را می توان جزء زیباترین دسته های خلقت در طبیعت معرفی کرد. این موجودات در نهایت استقلال تمام امور مربوط به زندگی را خودشان انجام می دهند ، ظاهر پرندگان تنها قسمت زیبای آن ها نیست و صدای آن ها نیز زیبا است.
آواز خواندن پرندگان هنگام تخم گزاری را می توان یکی از زیباترین موسیقی ها و ویژگی ها در طبیعت دانست اما واقعا چرا پرندگان زمان زیادی را صرف تلاش برای آواز خواندن می کنند ؟

ادامه مطلب
رسما تمام شدم. نیاز شدیدی به تعطیلیِ چند روزه ی دنیا دارم. امتحانات ترم انرژیِ بدی از من گرفت. نیاز دارم چند روزی را مطلقا استراحت کنم تا مغزم دوباره خودش را بازیابی کند و توانایی درس خواندن را پیدا کنم.حالا که انگیزه هست، انرژی نیست! درس های فردا را یکی درمیان که نه، فقط یکی را خواندم و تلاشم مبنی بر خواندن و فهمیدن بقیه نتیجه نداد.. با خواندن خط اول حالم بهم خورد و کتاب را بستم و عطایش را به لقایش بخشیدم!
آموزش تصویری و کامل نماز خواندن
 برای نماز خواندن ابتدا باید وضو بگیرید :
آموزش وضو گرفتن :
پیش از هر چیز نیت می کنیم، یعنی با قصد انجام وضو و برای اطاعت از دستور خداوند عالم، وضو را آغاز می کنیم.
بهتر است، پیش از وضو، دستها را تا مچ بشوییم، ولی این شستن، جزو اعمال وضو نمی باشباشد
ادامه مطلب
دیشب سرِ کلاس فلسفه حرف هایی زده شد که اضطرابم برای حرف زدن و نوشتن را بیشتر میکند.اینکه با چند جلسه کلاس رفتن و چند تا حرف شنیدن میتونم بشینم اینور و اونور از چیزهای مختلف حرف بزنم و خودم را بزرگ نشان دهم.اینکه فقط جوری رفتار کنم انگار فرهیخته هستم و نگذارم که بقیه بدانند تا چه اندازه تو خالی ام.خودم این آفت را حس کرده بودم.وقتی چند جا رفتم و حرف هایی که از فتح زاده شنیده بودم به آن ها گفتم و احساس بزرگی کردم.چه حماقتی.در حقیقت هیچ چیز نیستم.

‹‹..کسانی که ادعا می‌کنند اخلاق‌مدار یا دین‌مدارند، میزان حساسیّتی که از خود در برابر نقض این ارزش‌ها نشان می‌دهند باید با میزان اهمّیّت ارزش نقض شده متناسب باشد. یعنی اگر در برابر نقض یک ارزش درجه چندم از خود واکنش شدیدی نشان دهند، امّا در برابر نقض یک ارزش درجه اول سکوت کنند و هیچ واکنشی از خود نشان ندهند، این نشان می‌دهد که انگیزه آنان در دفاع از ارزش‌های اخلاقی یا دینی انگیزه‌ای سیاسی یا اقتصادی است، نه انگیزه‌ای دینی یا اخلاقی. ه
چگونه کودکمان را کتاب خوان کنیم؟مجموعه: روانشناسی کودکان
کتاب خواندن کودک, کتابهای کودکان
با خواندن کتاب برای کودکان مهارت های کلامی کودک را تقویت کنید نه داشتن یک کلکسیون از رمان‌های نامدار در کتابخانه و نه هر هفته به شهرکتاب رفتن، هیچ یک نمی‌تواند از کودک‌تان یک کتابخوان حرفه‌ای بسازد. اگر خودتان با خواندن بیگانه باشید و اگر از تکنیک‌های ساده‌ای که می‌تواند کودک شما را کتابخوان کند، بی‌خبر باشید، رسیدن به چنین آرزویی یا ممکن نمی
چند کاری که من خودم انجام میدم و حالم حداقل یه پله بهتر میشه را برای شما می‌نویسم:
خواندن چند صفحه از یه کتاب
خواندن شعر
خواندن یه داستانک که حال خوب کن باشه
پیاده روی و قدم زدن
نگاه کردن حیوانات و بازی آنها
خلوت کردن و صحبت با خود
نوشتن در مورد حالمون که چرا بد شده و چطور می‌تونم اون را بهتر کنم
صحبت با یه دوست قدیمی
پرداختن به کاری که دوست داری (من خودم کار با کامپیوتر و نقاشی)
شما چکار می‌کنید که حالتون بهتر بشه؟ برام بنویسید
یک جایی از سریال شرلوک، موریارتی قبل ازینکه خودش را بکشد برگشت و به شرلوک گفت که تمام زندگیش به دنبال یک حواس پرتی می‌گشته تا اینکه شرلوک را پیدا کرده. یکی که اندازه‌ی خودش باهوش باشد. ولی حالا دیگر اورا هم ندارد چون خیلی وقت پیش شکستش داده است.
حقیقت هم همین است. اصلا بگذاریم به پای تنبلی که این یک سال گذشته را هیچ درس نخوانده‌ام. بهتر اصلا. مگر بچه‌های خرخوان احمق این مدرسه انرژی شان را از کجا میآورند برای درس خواندن؟ از انگیزه. انگیزه‌ای
1
گاهی چیزهای به ما اهدا می شود. مثل چشم یا لبخند. اما گاهی چیزهای هست که ما بدست می آوریم. هر انسان ارزشی متفاوتی دارد و چیزها هم به نبست ارزشی متفاوت دارند. در کل ارزش انسان به چیزهایست که به دست می آورد. چه چیزی ارزش را بالاتر می برد؟ یا در ابتدا باید پرسیده شود چه چیزی به انسان ارزش می دهد؟ به نظر من شناخت قرآن می تواند در آغاز به انسان ارزشی بدهد. اما چه شناختی؟ اینکه ما چیستیم؟ چه می خواهیم و چه می شویم؟ من میدانم انسانم که می پرستم خدا یکتا ر
دیروز انجمن ادبی بودم. هر از چندی می روم تا در فضای شعر قرار بگیرم. بگذریم از جو سرد و چشم و هم چشمی های بیجایی که همیشه بعضی اعضای اینگونه انجمن ها دارند، قرار گرفتن در چنین فضاهایی به تحریک ذوق آدم کمک می‌کند.
اما چیزی که در این مدت کوتاه برای من آشکار شد جدای از این مسائل است. چند بار من هم رفتم بالا و چیزکی اگر نوشته بودم خواندم. یک جلسه، دو جلسه، ده جلسه. اما دیگر تمام شد. هرچه در این سال‌ها نوشته بودم را خواندم و تمام شد. دیروز که انجمن خلوت
از جمله سفارشات خاص برای برون رفت از مشکلات کنونی بخصوص معضل جهانی (کرونا ویروس) توسل به ائمه علیهم السلام و تضرع به بارگاه الهی است. لذا اساتید به خواندن دعای الهی عظم البلاء بعد از نماز های واجب، خواندن دعای سریع الاجابه و خواندن نماز جعفر طیار سفارش نموده اند.
نکته دیگری که که در هنگام دعا رعایت آن خالی از لطف نیست و سبب استجابت دعا می شود اینکه ضمن دعا سلامتی حضرت حجت و شیعیان خاص نیت شود قطعا چنین توجهی آثار زیادی در خود داعی دارد.
بهترین روش  درس خواندن در زمان امتحانات
روش درس خواندن در زمان امتحانات در بین دانش آموزان متفاوت می باشد.
ولی اکثر آنها در پی روشی هستند که بتوانند درست مطالعه کنند و در امتحانات موفق شوند.
روش صحیح مطالعه چهار مزیت اساسی زیر را برای دانش آموزان دارد:
-کاهش زمان مطالعه
-افزایش میزان یادگیری
ادامه مطلب
یکی از مسائلی که در موفقیت تحصیلی تاثیر مهمی دارد، خواندن به موقع درس‌هاست. در این رابطه اصل بر این است که درس هر روز در همان روز خوانده شود. این روش باید در آغاز سال تحصیلی به‌ کار گرفته شود.
بهتر است که خواندن درس‌ها بر اساس اولویت باشد و درس‌هایی که یادگیری آن مشکل‌تر است در صدر برنامه‌ی درسی قرار گیرد، زیرا ممکن است فرصت مطالعه‌ی همه‌ی درس‌هایی که در یک روز تدریس شده پیدا نشود.
هم‌چنین به جهت آمادگی برای امتحانات شفاهی و کتبی، در هر
شاید شما هم از اون دست افرادی باشید که میگن درس خوندن از سخت ترین کارهای رو زمینه. این موضوع میتونه دلایل بسیاری داشته باشه و یکی از مهم ترین اونها نداشتن انگیزه هست. در ادامه این نوشتار به بررسی راه های ایجاد انگیزه برای درس خواندن میپردازیم و از دید روانشناسی اونها رو مورد مطالعه قرار میدهیم.
راه های ایجاد انگیزه برای درس خواندن
۱٫ باید کشف کنید و بفهمید که چرا مطالعه را به تعویق می اندازید
اکنون می خواهیم به برخی از موارد مربوط به ایجاد
اعتبار مالیاتی در ارزش افزوده ، مالیات و عوارض پرداختی توسط خریدار در زمان خرید کالا یا دریافت خدمات است که از مالیات ارزش افزوده فروش ( شخص خریدار ) قابل کسر می باشد . شروط پذیرش ارزش افزوده های پرداختی توسط سازمان امور مالیاتی به شرح زیر است:۱ . فروشنده در سامانه مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کرده باشد.۲ . صورتحساب خرید مطابق نمونه مورد تایید سازمان امور مالیاتی باشد.۳ . فاکتور خرید متعلق به مودی مالیاتی باشد.۴ . مشخصات خریدار و فروشنده و قیم
بعضی کتاب‌ها برای حرام کردن وقت و پول انسان‌ها در سطح کلان نوشته شده‌اند. این کتاب‌ها از قضا معروفند و دست به دست هم می‌چرخند.
در تگِ کتاب‌هایی برای نخواندن سعی می‌کنم این کتاب‌ها را معرفی کنم تا با ردپای دیگران در چاله نیفتید.
کتاب عقاید یک دلقک در تخریب نازیسم و کاتولیسم مسیحی و دین گریزی با اندک حظ ادبی برنده نوبل شده و ارزش خواندن ندارد. اگر ناطور دشت را صد بار خواندید این کتاب را یک بار‌ هم نخوانید، ناطور دشت که این قدر تخریبش کردم د
در عصر حاضر 
تمام سرگرمیان این شده 
که ما را مدیریت کنند!
در زمینشان بازی کنیم!
فوتبال
فضای مجازی از جمله
پیام رسان ها
و پیام های غیر سودمند 
و البته شایعه!
اینستاگرام و فالو هایی که 
معلوم نیست در
کجا تاثیر دارند!
دیدن فیلم های بی ارزش 
گوش دادن به 
موزیک های افتضاح
خواندن رمان های بی سر و ته
و...
انواع سرگرمی هایی که واقعا
فقط سر را گرم می کنند و جسم
بی کار می شود!
حیف از این عمر که در راه
دیگران رود
اما 
در راه او که باید
نرود!
راه فراری هست ؟؟؟

دوره آموزشی رایگان ارزش زمانی پول یک دوره ویژه برای آگاهی از اصطلاحات پول و ارزش پول در زمان است که توسط استاد بخشی ضبط و آماده شده است تا شما عزیزان در امور حسابداری به این امر مهم واقف باشید

مشاهده دوره ارزش زمانی پول
با درود بی پایان به شما خوانندگان این وبلگ امیدوارم که از خواندن مطالب این وبلگ زانوی غم بغل نگیرید و بالعکس مسرور بشوید از اینکه وقتتان رو صرف خواندن محتوای با ارزشی کرده اید .
نویسنده تاکید می نماید که هر گونه برداشت از مطالب این وبلگ آزاد بوده و خواننده مطالب مختار خواهد بود که هر طور میخواهد بهره برداری کافی برده و اگر مطالب را مفید دانست به دیگران هم به هر شکلی که مختار است معرفی نماید اینجا نه جایی برای خودنمایی است
و نه غرور و تکبر بی
بلند خواندن باعث افزایش مهارت‌های زبان می‌شود. بلند خواندن به فهم عمیق‌تر دستور
زبان، مفاهیم جمله‌ها کمک می‌کند و پیش زمینه دانستن معانی کلمات و خلاصه
ادبیات شود. باعث ارتقای خلاقیت فکر بچه ها می‌شود. گوش کردن به کتاب‌ها سبب
می‌شود آن‌ها در دنیای تخیل غرق شوند. کودکان می‌توانند همراه با شخصیت‌ها
به مکان‌های دور بروند. با احساسات شخصیت‌ها زندگی کنند، کنجکاو شوند و
مخلوق‌های عالی و دنیاهای باشکوه جدید و خیلی چیزهای دیگر را تجربه
بخش هایی از کتاب که دوست دارم در اینجا بنویسم شان:
"بسیاری از مردم مانند فراعنه  مصر در حال ساختن اهرام مصر هستند و اغلب تا آخر عمر درگیر ساخت آن هستند"
پی نوشت :
خواندن این کتاب دید من نسبت به دنیا را عوض کرد. خواندن این کتاب را توصیه می کنم.
بخش هایی از کتاب که دوست دارم در اینجا بنویسم شان:
"بسیاری از مردم مانند فراعنه  مصر در حال ساختن اهرام مصر هستند و اغلب تا آخر عمر درگیر ساخت آن هستند"
پی نوشت :
خواندن این کتاب دید من نسبت به دنیا را عوض کرد. خواندن این کتاب را توصیه می کنم.
بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان از همان دوران ابتدایی به دنبال روش های درس خواندن صحیح بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود در یک اتاق ولی ما در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه را آورده ایم. برای خواندن این روش ها روی ادامه مطلب کلیک کنید ...
ادامه مطلب
بسم الله

زمین و زمان را به هم ببافم
همه کلمات هم بیاورم فایده ندارد
به شما که می رسم گریه می کنم
و گریه عجیب ترین خلقت خداست
وقتی که کلام دیگر معنایی ندارد
چشم ها دیگر نمی خواهند که ببینند
پس تار شدن را ترجیح می دهند
بیهوده می گویم!
زبانم بند آمده...
دست هایم بیهوده می نویسد
چشم هایم دیگر نمی خواهند ببینند!
"شهر بی یار مگر ارزش دیدن دارد؟!"

پ.ن: روزای سخت و سنگینیه روزای آخر صفر....
خرید کتاب و کتابخوانی مسئله
بسیار ارزشمندی است وافرادی که به دنبال یک زندگی بهتر هستند نمیتوانند
ساده از کنار آن بگذرند در واقع یکی از ارزش های بزرگ در بین مردم در کل
جهان میزان مطالعه  و کتاب خوانی است.
توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است.
 دسترسی به اطلاعات به صورت آنلاین یا در کتاب‌ها و مجلات
باعث می‌شود افراد اطلاعاتی در مورد جهان پیرامون
یکی از بخش‌های جالب بزرگ‌تر شدن، تجربه اندوختن است. برای کسب و حتی ابراز تجربه نیازی نیست به شصت‌ سالگی برسیم. حتی دانش‌آموزان راهنمایی هم نسبت به دبستان تجربه‌هایی اندوخته‌اند. تجربه‌های روابط دوستانه، روش‎های درس خواندن و سایر اندوخته‌هایی که با گذشت زمان و تعامل با محیط حاصل می‌شوند.
من چه تجربه‌ای برای یک متوسطه اولی دارم که ارزش خواندن داشته باشد؟
ادامه مطلب
کنکوری است و کاملا آمادگی گیردادن به هرچیزی را دارد...هیش و فیشی میکند که: چقققدر وقت اضافه داری مامان!  و با خنده ام پرروتر میشود که: خوش بحالت چقدر بیکاری!!
چه کنم جان مادر که در این خانه شام و ناهار از غیب میرسد و کاسه بشقابها خود پاکشونده اند! ضمنا بچه پررو! برای یک نویسنده کتاب خواندن کار است نه بیکاری! 
جوابی ندارد اما برای اینکه تلاشش را برای ضد حال زدن به نتیجه قابل قبولی برساند افاضات میکند که: خب در آنصورت باید رمان کلاسیک بخوانی! نه روز
از جمله سفارشات خاص برای برون رفت از مشکلات کنونی بخصوص معضل جهانی (کرونا ویروس) توسل به ائمه علیهم السلام و تضرع به بارگاه الهی است. لذا اساتید به خواندن دعای الهی عظم البلاء بعد از نماز های واجب، خواندن دعای سریع الاجابه و خواندن نماز جعفر طیار سفارش نموده اند.
نکته دیگری که که در هنگام دعا رعایت آن خالی از لطف نیست و سبب استجابت دعا می شود اینکه ضمن دعا سلامتی حضرت حجت و شیعیان خاص نیت شود قطعا چنین توجهی آثار زیادی در خود داعی دارد.
کرونا و
نام نقی در این جهان همتا ندارد
پاکیزگی غیر از شما معنا ندارد
هادی اگر باشی برای بنده کافی است
راه سعادت غیر تو مولا ندارد
فهمیده ام از احترام پرده ی قصر
عالم به جز تو حضرت والا ندارد
بدخواه تو مبهوت مانده در جلالت
حرفی برای رد و یا حاشا ندارد
کردی مداوا زخم های دشمنت را
بی شک کسی چون تو دل دریا ندارد
این که دخیل نام تو شد مادر او
یعنی که دشمن غیر تو ماوا ندارد
کل کریمان از گدایان تو هستند
بسیار داری آن چه هر دارا ندارد
حاجت رواییِ گدای خانه ی تو
زمان دور یک میدان میچرخد برمیگردد سر جای اولش. این یک فرضیه ی  درجه یک است در مورد زندگی. هر کاری که کرده ای، باز هم تکرار خواهی کرد. گفتم «فرضیه»؛ پس قطعیت ندارد. اما جالب است. حالا این را نوشتم تا حضورش را حالا در زندگی ام ببینم: کاری که باید پانزده سال پیش میکردم و دلم میخواست نکردم تا الان بنشینم و پیگیرش شوم. یادگیری یک آمادگی برای پذیرش و یک محیط فکری مساعد میخواهد. گاهی هزینه ی رسیدن به این هر دو زیاد است: شاید یک دهه از زندگی، دست و پا زدن
نماز خواندن ناصبی با زنا کردنش فرقی ندارد!!!
علامه کبیر مقدس اردبیلی رضوان الله علیه می‌نویسد:
امام به حق ناطق جعفر بن محمد الصادق سلام الله علیه فرمودند: لایبالی الناصب صلی ام زنی؛ یعنی میان نماز گزاردن و زنا کردن ناصبی هیچ فرقی نیست. خواه به این مشغول باشد و خواه به آن اشتغال نماید. پس بهتر آن است که مخالفان اهل بیت سلام الله علیهم تصدیع نکشند و رنج بیهوده در نماز گزاردن و روزه گرفتن نبرند.
حدیقة الشیعة، تالیف مقدس اردبیلی، جلد ۱، صفحه ۴۳۰،
بعد از چند روز معطل کردن، بالاخره دیروز خواندن اولین رمان را شروع کردم.
ناطور دشت
the cather in the rye
ناطور یعنی نگهبان، نگهدارنده، حافظ.
۱۵۰ صفحه از کتاب را دیروز تمام کردم. انگار از آن رمان‌هایی است که تا به آخرهای داستان نرسیدی، همه‌اش به خودت میگویی "این چیه که انقدر معروفه آخه؟!" و ناگهان در صفحات پایانی نویسنده تو را غافل‌گیر میکند.
و آن موقع میفهمی که ارزش معروفیت هم دارد.
ولی متاسفانه باید بگویم که درست دقایقی پیش در یک وبسایت مزخرف که داشت
به دخترى عشق بورز که کتاب بخواند
به دختری عشق بورز که پولش را به جای لباس خرج کتاب کند
دختری که لیست بلندی از کتاب‌ها را برای خواندن تهیه کرده است.
دختری که کارت کتابخانه سال‌های کودکی‌اش را هنوز با خود دارد.
دختری را پیدا کن که اهل خواندن باشد...
تشخیص‌ش سخت نیست
حتماً همیشه در کیفش کتابی برای خواندن دارد.
کسی که به کتابفروشی، عاشقانه نگاه کند
و پس از یافتن کتابی که مدت‌ها در جستجویش بوده، اشک شوق در چشمانش حلقه زند.
کسی که بوی کاغذ کاهی یک
     مثلا من همان دختر روستایی باشم که صبح ها بعد از نماز صبح می رود شیر گاو ها را می دوشد و تخم مرغ ها را جمع میکند دِ بدو می رود مدرسه و ظهر ها هنوز از راه نرسیده و ناهار خورده نخورده ظرف ها را زیر منبع آب توی حیاط می شوید و بعد می رود توی گنجه ی خالی زیر رخت خواب ها به درس خواندن و درس خواندن و درس خواندن تا شب و دوباره فردا روز از نو. و تو پسر سرباز یکی از خانه های آن سر آبادی باشی که هر  بار بیایی مرخصی، مادرت در کلاس قرآن با این توضیح که از زمان
سایت «ترانسفر مارکت» قیمت کل فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ لیگ برتر فوتبال ایران را اعلام کرد که رقم ۱۲۰ میلیون یورو ارزش کل لیگ ایران شد.در این رده بندی پرسپولیس با ۱۸.۲۸ میلیون یورو با ارزش ترین تیم فصل جدید ایران شناخته شد. استقلال و سپاهان به ترتیب با ارزش ۱۲ و ۹ میلیون یورو در رده دوم و سوم با ارزش ترین تیم های فصل قرار گرفتند.در ارزش گذاری بازیکنان این فصل لیگ برتر ایران از سوی سایت ترانسفر مارکت بازیکنان سرخابی در صدر قرار گرفتند. علیرضا بیرانوند گلر س
یکی از سوالاتی که به شدت فکر افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار آنلاین دارند را مشغول میکند این است که چرا باید کسب و کار آنلاین راه اندازی کنیم؟ و اصلا چرا ما باید به سمت آنلاین شدن کسب و کار برویم.

در این مطلب به صورت کامل و دقیق به این سوال پاسخ خواهیم داد و سعی میکنیم با دلایل منطقی و واقعی جواب این چرایی را دهیم.چرا باید کسب و کار آنلاین راه اندازی کنیم؟ یک جمله معروف میگه تا ۵ سال دیگه دو نوع کسب و کار وجود دارد :
کسب و کارهایی که الکترونیک
واسطه گری و دلّالی فقط در بازار نیست، وقتی که راه و روشش در هر جا هست. و اینکه دلال ها به جای مشتری و ذوق و پسند او کار می کنند و برایش حکم می تراشند. 
کتاب و خواندن از آن دست کارهایی است که تا دلمان بخواهد همیشه و همه جا دلالی در آن حرف اول را می زند. از ناشر و پخش کننده تا سانسور و سیستم اداری که سعی می کند. برای مخاطب سلیقه تراشی کند. اینکه در هر دوره ایی گاه نویسنده هایی مد می شوند که بعضا اصلا نویسنده نیستند و بیشتر هذیان نویس هستند، یا کسانی مش
هشدار: چرت و پرت محض
این نوشته تنها شامل مقادیری چرت و پرت است. اگر وقت خود را برای تدوین نظریه‌های جدید یا شکافتن هسته اتم نیاز دارید از خواندن آن به شدت بپرهیزید. حتی اگر وقت خود را برای مگس بازی یا زل زدم به سقف نیاز دارید هم باز هم به شدت از خواندن آن بپرهیزید. با عرض تشکر فراوان و خالصانه.
ادامه مطلب
نوشتن، خواندن. خواندن، نوشتن. نخواندن، نتوانستن به نوشتن. پراکنده خواندن، پرت خواندن، گاهی درست و بجا خواندن، پس از آن بهتر از بد نوشتن. باز نوشتن، باز بد نوشتن، حاصل اش ننوشتن. پشیمان شدن، ورق زدن، به کلمات حسد بردن، دوباره بدتر و بدتر نوشتن، خواندن از ترس بد نوشتن، حاصل اش بد خواندن. نفهمیدن، نفهمیدن را نوشتن، رد پای نفهمیده ها در خواندن.
این چند خط بالا، شاید نقشه یا الگویی از کار همیشگی یک نویسنده است. همه شان، هذیان های تب نوشتن هستند. چو
نوشتن، خواندن. خواندن، نوشتن. نخواندن، نتوانستن به نوشتن. پراکنده خواندن، پرت خواندن، گاهی درست و بجا خواندن، پس از آن بهتر از بد نوشتن. باز نوشتن، باز بد نوشتن، حاصل اش ننوشتن. پشیمان شدن، ورق زدن، به کلمات حسد بردن، دوباره بدتر و بدتر نوشتن، خواندن از ترس بد نوشتن، حاصل اش بد خواندن. نفهمیدن، نفهمیدن را نوشتن، رد پای نفهمیده ها در خواندن.
این چند خط بالا، شاید نقشه یا الگویی از کار همیشگی یک نویسنده است. همه شان، هذیان های تب نوشتن هستند. چو
اگر مدیر و مسئولی دم از راه امام و کلام امام می زند، حق ندارد زندگیش خلاف ارزش هایی باشد که امام خمینی(ره) به آنها اعتقاد داشت و توصیه می فرمود!
اگر صاحب تریبونی، مقامی، نماینده ای، مدیر یا مسئولی دم از ولایت مداری و انقلاب می زند، حق ندارد فرزندان و خانواده اش را به خارج از کشور بفرستد و بعد هم طلبکارِ ملت باشد که چرا حساس هستند!
✍ مرحومِ حق شناس این چله را از آیت الله بروجردی آموخته بود و میگفت هر کس چله را با آداب و شرایطش انجام دهد استجابتِ دعایش رد خور ندارد. البته اگر مواظبت بر ترکِ گناه نباشد، هیچ تضمینی برای اثرگذاریِ چله وجود ندارد.
➕ حتی اگر حاجت، به خیر و صلاحمان نباشد به شکلی ما را متوجه خواهند کرد و با این وجود اگر اصرار بر حاجت داشته باشیم، حاجتمان را خواهند داد اما امکان دارد عوارضِ ماورائی به همراه داشته باشد.
روشِ چله1. الله اکبر (صد بار)2. قرائتِ لعن + س
بالا بردن ارزش محصولات شما ملزم به توجه به ویژگی های و مزایای ملموس و غیرملموس کالای تولیدی شما
باید همواره بدانید ابتدا قیمت گذاری منطقی و صحیح بسیار بر توجه مشتریان بر کالا دخالت دارد. قیمت باید مطابق با ارزش ملموس وغیر ملموس کالا باشد.

ارزش ملموس : بدنه محصول و هرآنچه که درمحصول قابل تشخیص می باشد .

ارزش غیرملموس : خدمات پس ازفروش - پشتیبانی – گارانتی – وارانتی و..

باید هزینه بیش تری را برای بدنه و ظاهر محصول صرف دهید . زیرا در مرحله او
صرف زمان زیاد برای تماشای تلویزیون و یا بازی کردن بازی‌های ویدیویی می‌تواند بر سلامت چشم شما در طولانی مدت تاثیر منفی بگذارد. از طرف دیگر ،کتاب ها امن و اسان هستند. تاکنون هیچ کسی از خواندن کتاب‌های زیاد کور نشده است. هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای یا خطری و یا جرمی برای خواندن کتاب خوب وجود ندارد. تنها چیزی که وجود دارد منفعت و منفعت و منفعت است.منبع: آراد مگ

اینجانب در تعریف کلمه « خواندار » به مشکل خورده و چیزی برای تفت دادن من باب موضوع « جایگاه خواندن در مقطع ابتدایی » ندارد
علاوه بر اینکه به فکر دو صفحه از کتاب مبانی و اصول آموزش و پرورش هم هست که حاوی کلمات بسیاری قلمبه و سلمبه است که ترجمه کردن آن کار هر آدمی نیست.
اینجانب کمک میخواهد ...

کتاب پر پرواز : اگر به دنبال دلایل نماز خواندن هستید این کتاب را بخوانید.
کتاب پر پرواز : اصغر آیتی | حسن محمودی، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج)
معرفی:
ما برای خیلی از کارها ارزش قائلیم درحالیکه ممکنه هیچ قیمتی نداشته باشه،کاش یکی بود به ما میگفت باارزش ترین و بی ارزش ترین کارها چیه. تا اینکه این چند روز کوتاه زندگی مون هدر نره…
خلاصه:
همه می گویند ما مسلمان هستیم، اما یک عده نماز می خوانند و یک عده ازکنارش می گذرند. آن عده دوم بی دلیل و با د
این پیش آموزش در باره آب این ماده با ارزش و آب و هوا موضوع فصل پنجم علوم سوم ابتدایی تحت عنوان " آب ماده با ارزش " در روز یکشنبه 1398/9/03 تدریس خواهد شد . برای مطالعه بیشتر و دیدن ویدئو ها و کوشش های علمی مرتبط بر روی اینجا کلیک کنید .
اویی که بسیار دوست می‌دارمش، می گوید اگر الان با ماه ازدواج کرده بودی، خوشبخت بودی. اویی که خبر ندارد از زخم کوچک من. اویی که خبر ندارد از رحیل چشمان تو. اویی که خبر ندارد از ذکر خیال من با کولیانِ آواره. اویی که خبر ندارد از تمام دیرینگی‌هایی که در دیار تو جا گذاشته ام. اویی که خبر ندارد...
✔️در ازدواج، آن چیزی که افراد را کنار هم نگاه می دارد، ارزش های نزدیک به هم است. در روابط غیر رمانتیک نیز، به نظر می‌رسد علایق و ارزش های مشترک باعث حفظ روابط می شود. ارزش های ما آن مواردی اند که به ما در زندگی معنا می دهند. آنها ما را آنچنان که هستیم تعریف می کنند، و یا آنچنان که می خواهیم باشیم و به نظر برسیم...همهٔ ما افراد زیادی را می شناسیم که چنان که می گویند و یا باور دارند، رفتار نمی کنند. این می تواند به این دلیل باشد که آنها ارزش هایشان
به گزارش دنیای‌اقتصاد، ارزش ذاتی سهام سمگا بیش از چند برابر ارزش بازار آن برآورد شده که بخش عمده آن مربوط به سهام شرکت‌های غیربورسی است. گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، ۷ شرکت غیربورسی نگین افق نیایش، مجتمع خدمات رفاهی پارس زیگورات، توسعه خدمات ساختمانی
ادامه مطلب
کتاب ارزش گذاری استارتاپ ها که توسط آکادمی چرخ تدوین و منتشر شده است، مباحث جذابی در این زمینه دارد. در فصل اول این کتاب، در ورود به بحث ارزش گذاری استارتاپ ها، موضوعاتی در زمینه تأمین مالی آنها مطرح شده که مرور آنها نکات آموزشی فراوانی به همراه دارد. در ادامه فصل اول این کتاب را ملاحظه می کنید:
ارزش گذاری استارتاپ ها ؛ فصل اول
 1.7 مگابایت

در این بلاگ میخواهم از نظرات، تفکرات و ایده ها و مطالب مورد علاقه ام بگویم.
حرف دلم را مینویسم تا بخوانید. نوشته برای خوانده شدن است و نویسنده عاشق خوانندگانش.
گاهی نوشتن بهتر از خواندن تو را راهنمایی میکند و گاهی نوشتن بیشتر از گریه کردن تو را خالی. پس می نویسم و شما را به نوشتن توصیه می کنم.
قرار است اینجا چیز هایی برای خواندن و اندیشیدن بنویسم.
اینک که ساعات پایانی بیستم فروردین ماه است سالروز شهادت سید اهل قلم، شهید آوینی را متذکر میشوم و پیشنهادم به همه کسانی که دوست دارند در راستای تقویت قلم و نویسندگی شان گامی بردارند، خواندن کتاب های این شهید بزرگوار است. با خواندنشان قلمتان نازنین می شود. امیدوارم همگی مان توفیق خواندنشان را پیدا کنیم.
خب بریم سراغ معرفی یک کتاب:
تولستوی و مبل بنفش
نینا تصمیمی میگیرد یک سال هر روز یک کتاب بخواند. وقتی صفحات اول کتاب بودم با خودم گفتم چه کار سختی، هر روز یک کتاب را تمام
کردند یعنی هیچ وقت دیگه ای برای بقیه کارهایت نیست.اما نینا تمام یک سال کتاب خواند و حتی من را هم بیشتر از قبل عاشق کتاب 
کرد.
قبل از این کتاب، کتاب لذت خواندن در عصر حواس پرتی را خواندم و اینجا اعتراف میکنم که کتاب تولستوی و مبل بنفش دقیقا حرف های 
کتاب قبلی را زد اما جذاب تر و سا
با آغاز سال تحصیلی جدید، بار دیگر حجم زیاد مطالب درسی به بسیاری از دانش‌آموزان استرس وارد کرده است. اغلب دانش‌آموزان از این موضوع شاکی هستند که با اینکه ساعت‌های طولانی درس می‌خوانند، باز هم ایام امتحانات که می‌رسد، مقدار زیادی درسِ نخوانده دارند. عده‌ای هم از مشکلات تمرکز گِله می‌کنند و نمی‌توانند مسائل حاشیه‌ای را موقع درس خواندن از ذهن‌شان خارج کنند. ریشه‌ی این قبیل مشکلات به عادت‌های غیرهوشمندانه‌ی دانش‌آموزان در درس خواندن
دوران عجیبیست کسی فکر کسی نیست
حتی به خودش نیز بشر رحم ندارد
تا منفعتت رفت، توام رفته ای از دست
بر شاخه ی خشکیده تبر رحم ندارد
شاهی که به دست پسرش مرد نوشته...
حتی به پدر نیز پسر رحم ندارد
محتاج خودت باش که این تیغ جماعت
بر دست و سر و پا  و به پر رحم ندارد
طوفان زده دنیای مرا سخت شکسته
طوفان زده، بر زیر و زبر رحم ندارد
دستی که مرا کنده از این چاه... رها کرد
باور بکن ای عشق، بشر رحم ندارد
#حمید_رفائی
@hamidrefaeipoem
هر وب سایتی با توجه به بازدید ... سن و خیلی مسایل دیگه ارزش مادی داره .. اگر می خواید بدونید ارزش وب سایت شما چه قدر است .. سایت < ارزش وب سایت من چه قدر است > رو بهتون معرفی می کنم.
نمونه هایی از وب سایت هایی که بررسی کردیم :
1) سایت ایران اکازیون 2) سایت پردیس هاستینگ 3) سایت پردیس آی تی
کتاب ویژگی عجیبی دارد
یعنی اخلاق خاصی دراد

شاید برای همین همه آدم های دنیا ناله می کنند که تمرکز سخت است
درس خواندن سخت است
هر گاه کتاب را بر می دارم فکرم هزار جا می رود

زیرا کتاب اخلاقش این گونه است:
یا مرا انتخاب کن، یا دیگران را. حالت سومی وچود ندارد.
تکنولوژی RDMA چیست ؟
RDMA مخفف Remote Direct Memory Access می باشد که دسترسی مستقیم به حافظه یک هاست را به حافظه هاست دیگر بدون دخالت CPU و سیستم عامل فراهم می کند که باعث تقویت شبکه و performance هاست با کاهش latency ، کاهش بار CPU و پهنای باند بالاتر می شود. در مقابل، ارتباطات TCP / IP به طور معمول نیازمند عملیات کپی هستند که باعث افزایش قابل توجهی تاخیر در منابع CPU و حافظه می شود.
RDMA با پشتیبانی از آداپتور شبکه برای انتقال داده ها به طور مستقیم به حافظه و یا از حافظه نرم اف
سخن در نزد من همچون سراب است
دل دیوانه ام حالش خراب است
گل سرخ از ازل بویی ندارد
دلم بی تو هیاهویی  ندارد
اگرچه با تو شادم و جوانم
چو نیستی همچو بیدی مرده سانم
تو را دیدم که زیبایی چو دریا
دل دیوانه ام دارد تمنا
دل مرغِ قفس آوا ندارد
هوا سرد است و نایش نا ندارد
به بالم دست گیر و مرحمش کن
بخوان نغمه که صوتت تا ندارد
کنون آید همی شعرم به پایان
چرا کین دل، دل گفتن ندارد
اگرچه هست صحبت های بسیار
ولی حرف زیاد، گفتن ندارد
پر بی بال من را تو دوا کن
دل دیو
تحقیق اختلال یادگیری خواندن
دانلود تحقیق با موضوع اختلال یادگیری خواندن، در قالب doc و در 21 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن پژوهش: اختلال یادگیری اصطلاح ناتوانی یادگیری فقط در مورد کودکانی به کار گرفته می شود که با وجود توانایی ظاهرا طبیعی (که برای یادگیری دارند) نام
تحقیق اختلال یادگیری خواندن
دانلود تحقیق با موضوع اختلال یادگیری خواندن، در قالب doc و در 21 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن پژوهش: اختلال یادگیری اصطلاح ناتوانی یادگیری فقط در مورد کودکانی به کار گرفته می شود که با وجود توانایی ظاهرا طبیعی (که برای یادگیری دارند) نام
هر حاکمیتی جامعه را و خانوارها را به منهای فقر   ( اقتصادی) نرسانده باشد، اسلامی نیست. و اگر ارزش هایی پدید آورده باشند، در عین اینکه آن ارزش ها (اگر ارزش باشند) اهمیت خود را دارند، اما هرگز ارزش اصلی و درجه اول نیستند. شاخص جامعه اسلامی ، جامعه­ ای است منهای فقر. شاخصی که تقلیل آن با شاخص هایی نظر ضریب جینی، شاخص رفاه اجتماعی و ... متناسب با یک جامعه اسلامی نیست. این سطور انکارکننده یا اثبات کننده کارآمدی این شاخص ها نیست؛ بحث سر این است که شاخص
برند ها می‌ت وانند ارزش و قدرتی در بازار، ورای آنچه که بوسیله ویژگی‏‌‌های ذاتی محصول ایجاد می‌شود را فراهم نمایند.ارزش
ویژه برند باعث افزایش کارایی برنامه‏‌‌های بازاریابی و وفاداری مشتریان
به برند می‌شود، هزینه فعالیت‏‌‌های ترفیعی را کاهش می‌دهد و از طریق گسترش
برند، سکویی برای رشد و توسعه آن ایجاد می‌کند.بنابراین ارزش ویژه برند باعث سودآوری برند می‌شود و برای سازمان جریان نقدی ایجاد می‌کند.تحقیق حاضر در پی یافتن رابطه بین ا
همانطور که انتظار میرفت و در متن دیروز نیز گفته بودم، شاخص کل در محدوده ای قرار دارد که با افزایش عرضه ها روبرو هستیم. دیروز در حالیکه شاخص کل با افزایش عرضه ها روبرو بود و منفی شده بود، در نهایت، تداوم ورود نقدینگی، باعث شد تا همه عرضه های سنگین در بازار جمع شود تا جاییکه شاخص کل مجددا رنگ سبز به خود گرفت. ارزش معاملات همچنان در وضعیت ایده آل قرار دارد. دیروز نیز نزدیک به 5000 میلیارد تومان ارزش معاملات ثبت شد. با توجه به بزرگی بازار بورس تهران،
این جراحی های افسار گسیخته زیبایی امری عادی نیست، از وجود یک ژانر گسترده شخصیتی در جامعه حکایت می کند که در آن آن زیبایی همه چیز است... کسانی که با جراحی های زیبایی پی در پی ارزشمندتر می شوند و کسانی که این ارزش را می پذیرند...  شمار فراوان هر دو دسته تلنگری هستند بر این که باور کنیم جامعه ای هستیم که هر روز از ارزش های معنوی دور تر می شویم...  معنویت زیر تیغ هیچ جراحی شکل نمی گیرد، کاش برگردیم به ارزش های ماندگار...
به قول فاضل نظری :
زیباییِ امروز
منظور از اول وقت خواندن نماز، دقیقا چه زمانی است؟ نماز به عنوان ستون دین اسلام، احکام و آداب متعددی دارد. یکی از این آداب که در حدیثی از امام صادق (ع) به عنوان ملاک تمایز شیعیان از غیر آن‌ها به حساب آمده است، اول وقت خواندن نماز است. مقصود از اول وقت، زمان مخصوصی است که خواندن نماز در آن موقع با فضیلت بوده و آثار معنوی بیشتری به دنبال دارد. البته بر سر این موضوع که زمان اول وقت هر کدام از نمازهای یومیه دقیقا چه موقع است، اختلاف نظرهایی جدی وج

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها